Mars’a Bilet Almak

Sizinde bildiğiniz gibi gündemde olan konulardan biride Mars’ta hayat var mı? Hergün bir haber çıkıyor karşımıza;

-Mars’ta su (Buzul Kütle) bulundu.

-Kızılgezene koloni kurmaya gidiyoruz vb.

Elon Musk’ın SpaceX şirketi 2030’dan itibaren uzaya insan göndermek için Koca Roket (BFR) fırlatma sistemini geliştiriyor. BFR (Koca Roket) tarafından uzaya fırlatılacak Yıldız Gemisi (Starship) 2030’dan itibaren Mars’a her seferinde 40-100 kişi taşıyacak. Mars atmosferine girerken sürtünmeyle ısınacak olan gemi insan gibi terleyerek kendini soğutacak.

NASA 2020 görevi kapsamında halka, isimlerini mars yüzeyine gönderme fırsatı sunuyor. Bunu yaparken internet sitesinden elektronik bilet dağıtarak kişinin bilgilerini alıyor ve tarafınıza bir elektronik bilet veriyor. Nasa 2020 görevinde yeni nesil rover gemisi ile dünya dışı yaşam arayışına halkı dahil etmesi oldukça heyecan verici bir gelişme.

MARS BİLETİ NASIL ALINIR?

2020 yılında yolculuğuna başlayacak olan uzay aracına NASA’nın dağıttığı Mars biletini almak çok kolay. NASA’nın bu misyon için oluşturduğu websitesinden kayıt oluşturmamız gerekiyor.

Ad soyad, yaşadığımız ülke, posta kodu, ve e-posta adresimizi girerek NASA’nın dağıttığı bilete sahip olabilirsiniz. Bu bilet sayesinde Mars’a isminizi gönderebilirsiniz.

https://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/mars2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr Turkish
X